Pilotażowy Program „Robogrant – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej”
Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości został ogłoszony Pilotażowy Program „Robogrant – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej„.
Celem pilotażu „Robogrant” jest zwiększenie konkurencyjności branży meblarskiej poprzez transformację technologiczną. Działanie pozytywnie przełoży się m.in. na jakość, elastyczność i wydajność produkcji dzięki robotyzacji i automatyzacji procesów zachodzących w przedsiębiorstwach.
Nabór wniosków: 8 listopada – 6 grudnia 2022 r.
Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?
- Zakup, instalacja i uruchomienie robota przemysłowego w przedsiębiorstwie wraz z komplementarnymi maszynami i urządzeniami
- Zakup wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do instalacji i integracji nabywanych środków trwałych, z parkiem maszynowym w celu ich prawidłowego uruchomienia
Kto może otrzymać dofinansowanie?
Małe i średnie przedsiębiorstwa, które:
- prowadzą czynną działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie produkcji mebli (dotyczy działu 31 PKD);
- 31.01.Z Produkcja mebli biurowych i sklepowych,
- 31.02.Z Produkcja mebli kuchennych,
- 31.03.Z Produkcja materaców,
- 31.09.Z Produkcja pozostałych mebli.
- przynajmniej w dwóch z trzech zamkniętych lat obrotowych poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie grantu osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe, niż 3 mln zł.
Ile możesz otrzymać?
MOŻESZ OTRZYMAĆ MAKSYMALNIE 850 000 zł
Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład to co najmniej 15% wydatków kwalifikowalnych projektu.
Pomoc de minimis może być udzielona pod warunkiem, że łącznie z inną pomocą de minimis lub pomocą de minimis w rolnictwie i rybołówstwie, otrzymaną w danym roku podatkowym oraz w ciągu dwóch poprzedzających lat podatkowych z różnych źródeł i w różnych formach, nie przekroczy kwoty 200 000 euro dla jednego przedsiębiorcy, a w przypadku jednego przedsiębiorcy prowadzącego działalność w sektorze transportu drogowego towarów 100 000 euro. Do celów ustalenia dopuszczalnego pułapu pomocy de minimis przez jednego przedsiębiorcę rozumie się jedno przedsiębiorstwo, o którym mowa w art. 2 ust. 2 Rozporządzenia KE nr 1407/2013.
Pula środków w konkursie to 29 000 000 zł.
Zainteresował Państwa ten konkurs?! Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!
Z pozdrowieniami,
Zespół ZBWC
Źródło: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/robogrant